سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۴:۰۱ قبل از ظهر
 • کد خبر 19635
 • پنجمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران برگزار می‌شود

  پنجمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران برگزار می‌شود

  معاونت میراث‌فرهنگی با مشارکت پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و نهادهای آموزشی، علمی و پژوهشی کشور، کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران را برگزار می‌کند.

  این کنگره در بیستمین سالگرد زلزله بم با محوریت «شناخت معیارها، ارزش‌ها و شاخص های معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی» با هدف دستیابی به چیستی، چرایی و چگونگی این معماری و زمینه‌سازی برای تداوم و استمرار ارزش‌ها و شاخص‌های آن در زندگی معاصر برگزار می‌شود.

  زمینه‌سازی و دستیابی به هم‌افزایی ملی و تبیین مسئولیت‌های مرتبط برای تداوم‌بخشی به مصادیق ارزشمند معماری و شهرسازی از اهداف عالی پنجمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران است.

  در این ارتباط طی احکامی از سوی علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور، فاطمه داوری به دبیری علمی کنگره و فریدون فعالی به سمت دبیر اجرایی و هماهنگی کنگره معرفی شدند.  مطلب پیشنهادی

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد وضعیت آمادگی تهران در مقابل زلزله احتمالی گفت: تهران کلان‌شهری است که جمعیت شب‌خواب آن حدود ۱۰ میلیون نفر است و در روز‌ها جمعیت این کلان‌شهر حتی به ۱۴ میلیون نفر نیز می‌رسد و در عین حال تهران، شهری با پیچیدگی‌های خاصی است که اتفاقا در مجاورت گسل نیز گسترش یافته و این در حالی است که عمده شهر‌ها در فاصله با گسل‌ها توسعه می‌یابند، اما تهران در مجاورت با گسل‌های بزرگی است که توان لرزه‌خیزی بزرگ تا هفت ریشتر را هم دارند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *