آقای اسلامی جنابعالی وزارتخانه را با شرکت ساختمانی اشتباه گرفته اید » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۷ مرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
آقای اسلامی جنابعالی وزارتخانه را با شرکت ساختمانی اشتباه گرفته اید

محمود اولاد پژوهشکر اقتصاد شهری در یاداشتی کوتاه به برزن نیوز در مورد اظهارات وزیر راه و. شهرسازی پاسخ داده است.

وزیر محترم راه و شهرسازی، اخیرا فرموده اند که دیگر هیچ زمین دولتی ارزانی نمانده است که بتوانیم برای دهکهای پایین مسکن تولید کنیم! همینطور در پاسخ به این نقد که اقدام ملی مسکن، مبالغ بالایی برای ثبت نام لازم دارد، فرموده اند خب معلومه هرکسی خانه میخواهد باید پول داشته باشد!

جناب آقای اسلامی
١- جنابعالی وزارتخانه را با شرکت ساختمانی اشتباه گرفته اید! مدیرعامل شرکت ساختمانی، برای کسانی که “پول” دارند، خانه می سازد ولی وزیر یک وزارتخانه برای جایی که شرکت ساختمانی خصوصی ناتوان در رفع مشکل است، سیاستگذاری می کند!
٢-خدا نیامرزد کسی را که سطح وظیفه وزارت را به “مالک کردن همه و ساخت و واگذاری مسکن” تقلیل داد که شما هم امروز، ناتوان از ادامه آن راه، بفرمایید زمین گران است و نمی توانیم برای قشر پایین مسکن بسازیم!
٣- جناب وزیر! توصیه میکنم دست از شرکت داری بردارید. کاری که بخش خصوصی بسیار بهتر از شما بلد است را انجام ندهید. باور بفرمایید اگر کسی ٧٠ میلیون ابتدا و در طول دو سال دوره ساخت ١۴٠ میلیون دیگر پرداخت کند، در اکثر شهرها، به راحتی بخش خصوصی برایش فراهم می کند. تهران هم که گران است و حتی شما هم نتوانستید کاری کنید، خب بخش خصوصی هم شاید نتواند! دست از شرکت داری بردارید و به سیاست گذاری بخش مسکن بپردازید. تدبیری بیاندیشید که بازار کار خودش را در مهیا کردن سرپناه برای همگان درست انجام دهد.

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false