شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۸:۱۵ قبل از ظهر
 • کد خبر 20601
 • راه‌اندازی حلقه‌های میانی برای تشویق نوسازی در ۱۲ شهر و ۴۸ محله بوشهر
  ۱۳ هزار هکتار از مساحت کردستان نیازمند بازآفرینی است

  راه‌اندازی حلقه‌های میانی برای تشویق نوسازی در ۱۲ شهر و ۴۸ محله بوشهر

  به گزارش برزن نیوز به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه شورای مسکن که با حضور اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران شرکت و همچنین مدیران ادارات راه و شهرسازی استان‌ها و نیز شهرداری‌های کشور برگزار شد، از اقدام‌های شهرداری بوشهر و اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر در خصوص تدوین بسته تشویقی بومی و اطلاع رسانی گسترده در این زمینه و نیز تشکیل حلقه‌های میانی تجلیل و قدردانی کرد.

  محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به این که یکی از اتفاقات خوب هفته گذشته اقدام‌های مناسب استان بوشهر در زمینه نوسازی مسکن بود، گفت: در هفته‌ای که گذشت شاهد بودیم شهرداری بوشهر تمام تلاش خود را جهت ارتقای نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده انجام داد و در این راستا تبلیغات گسترده‌ای هم در فضای مجازی و هم به صورت محیطی و نصب بنر در سطح خیابان‌های این استان بودیم.

  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر این که شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی بوشهر با همکاری خوب بسته تشویقی بومی این استان را تدوین کردند، گفت: قطعا این عملکرد و همکاری خوب دو دستگاه یاد شده تاثیر فراوانی در افزایش نوسازی بافت‌های فرسوده در این شهر خواهد داشت که در آینده نزدیک نمایان می‌شود.

  ۹۰ درصد متقاضیان ساخت و ساز بوشهر ساکنان بافت‌های فرسوده هستند

  در ادامه سعید برزگرزاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری بوشهر با بیان این که بعد از تصویب  و ابلاغ بسته تشویقی بومی متقاضیان بسیاری برای صدور پروانه ساخت در بافت‌های فرسوده داشتیم، اظهار کرد: در این مدت دستور نقشه‌های بسیاری صادر شد و تا پایان سال تعداد زیادی از آن‌ها به پروانه ساختمانی تبدیل می شود. اکنون در شهر بوشهر ۹۰ درصد متقاضیان ساخت و ساز ساکنان بافت‌های فرسوده هستند.

  ۸۰ درصد محله‌های هدف بازآفرینی بوشهر بهسازی و آسفالت شد

  وی با بیان این که هم اکنون بیش از ۸۰ درصد معابر محدوده‌های هدف بازآفرینی در شهر بوشهر بهسازی و آسفالت شده است، گفت: در بحث فضای سبز و آسفالت و بازگشایی معابر پروژه‌های بسیاری در دست اجراست، افزود: علاوه بر این در بحث تشکیل حلقه‌های میانی نیز اطلاع‌رسانی‌های خوبی در سطح شهر انجام شده و از گروه‌های داوطلب و متخصص دانشگاهی دعوت به همکاری کرده ایم و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است.

  وی تاکید کرد: امروز  به جرات می‌توانم بگویم اکثر شهروندان با مفاد بسته‌های تشویقی آشنایی دارند و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد شرایط بهتری در نوسازی بافت‌های فرسوده باشیم.

  راه‌اندازی حلقه‌های میانی برای تشویق نوسازی در ۱۲ شهر و ۴۸ محله بوشهر

  به گزارش شرکت بازآفرینی شهری ایران، در ادامه رضایی‌نیا مدیربازآفرینی اداره کل  راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان این که در بوشهر ۱۷۲۰ هکتار بافت‌ ناکارآمد وجود دارد، گفت: بسته‌های تشویقی را در قالب کتابچه، بروشور و کلیپ‌های مختلف در اختیار شهرداری قرار داده‌ایم که با همکاری شهرداری، این بسته‌های اطلاع‌رسانی بین مردم توزیع می‌شود. در بوشهر حلقه‌های میانی در بیش از ۲۰ محله تشکیل شده است و همه این گروه‌ها فعال هستند. در مجموع در ۱۲ شهر و  ۴۸ محله ،حلقه‌های میانی راه اندازی شده و حدود ۶ هزار بسته تشویقی بین شهروندان توزیع شده است.  مطلب پیشنهادی

  طرح ترافیک ۴۰ ساله تهران نیازمند جراحی

  طرح ترافیک ۴۰ ساله تهران نیازمند جراحی

  سالهاست که مدیران شهری برای کنترل ترافیک و تسهیل در تردد طرح ترافیک را در معابر مرکزی تهران اجرایی می‌کنند، طرحی که حالا با گذشت چهار دهه از اجرای آن به لزوم بازبینی و تغییرات این طرح اشاره می‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *