دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲ بعد از ظهر
 • کد خبر 16016
 • امکان ثبت‌نام مجدد طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل
  امکان ثبت‌نام مجدد طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل

  ریزش افراد در هر مرحله از فراخوان واریز وجه طرح مسکن

  ایرج رهبر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به تدریج مشکلاتی درخصوص منابع مالی، آورده متقاضیان و هزینه‌های ساخت در طرح نهضت ملی مسکن به وجود آمده که پروژه‌ها را دچار اختلال کرده است. امیدواریم با تغییر معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و آمدن آقای هادی عباسی این موانع رفع شود.

  متمم وام به دست سازندگان نرسیده است

  وی افزود: معتقدم وزارت راه و شهرسازی با روشی که پیش از این دنبال می‌کرد به دشواری میتواند طرح نهضت ملی مسکن را به سرانجام برساند. هنوز متمم تسهیلات به دست سازندگان نرسیده است. سقف وام در استان تهران ۴۵۰ میلیون تومان شده اما در بسیاری شهرها از جمله شهریار، رباط کریم، اسلامشهر، ورامین و قرچک بیش از ۳۰۰ میلیون تومان توسط بانک‌ها پرداخت نمی‌شود. متقاضیان نیز در هر مرحله که باید پول پرداخت کنند دچار ریزش می‌شوند. با این اوضاع سرمایه‌ی سازندگان بلوکه شده و برنامه‌ای برای استفاده از آن وجود ندارد.

  برآورد متری ۸ تا ۱۰ میلیون تومان از هزینه‌های ساخت

  رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تاکید کرد: مساله‌ی دیگر، کارشناسی واقعی قیمت واحدها با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و دستمزد است. فرآیند کارشناسی نادرست بوده و نرخ تعدیل با فاصله‌ی زمانی زیاد اعلام می‌شود. در حال حاضر هزینه ساخت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن به ۸ تا ۱۰ میلیون تومان رسیده اما قیمت اعلامی دولت ۴.۷ میلیون تومان است.

  رهبر اظهار کرد: به دلیل عدم توانایی متقاضیان واقعی در پرداخت آورده، پیشنهاد دادیم برخی شروط پنج‌گانه برداشته شود. یعنی می‌توان از متقاضیان غیر واجد شرایط استفاده کرد تا پروژه‌ها دچار وقفه نشود. برای این افراد می‌توان قیمت زمین را بر اساس کارشناسی، محاسبه و دریافت کرد. سهم واحدی که به خریدار شریک تعلق می‌گیرد به صورت کارشناسی فروخته شود.

  وی با بیان این‌که تسهیلات بانکی به تدریج دارد تمام می‌شود افزود: با منابع بانکی و آورده متقاضیان دیگر کارها پیش نمی‌رود. انبوه‌سازان پیشنهاد داده‌اند از منابع خود برای اجرای طرح استفاده کنند. این پیشنهادات که با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته را به وزارت راه و شهرسازی ارایه می‌دهیم.

  رهبر هم‌چنین با اشاره به انتخابات هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران در روز ۳۱ مردادماه اظهار کرد: امروز انتخابات هیات رییسه انجمن برگزار شد که طی آن بنده ایرج رهبر به عنوان رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران انتخاب شدم. سایر اعضای هیات رییسه نیز آقایان سعید آسویار به عنوان نایب رییس، رامین گوران دبیر و اکبر شفیعی به عنوان خزانه‌دار انتخاب شدند.  مطلب پیشنهادی

  پالس غلط اعلام متوسط قیمت مسکن تهران/ میانگین قیمت ملک در کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

  پالس غلط اعلام متوسط قیمت مسکن تهران/ میانگین قیمت ملک در کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

  در دو سال آخر دولت دوازدهم، مدیران وقت وزارت راه و شهرسازی با اشاره به قیمت‌های بسیار متفاوت و بالای مسکن در مناطق شمالی پایتخت، این قیمت‌ها را نه تنها عامل افزایش بی‌مورد میانگین قیمت مسکن در تهران بلکه در کل کشور اعلام می‌کردند و قول دادند که با انتشار میانگین کشوری این نقیصه را جبران کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.