شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۹:۳۴ قبل از ظهر
 • کد خبر 17662
 • طولانی‌ترین مسیر هوشمند دوچرخه‌سواری جهان | ویژگی‌های شهر ۲۰ دقیقه‌ای در همسایگی ایران

  طولانی‌ترین مسیر هوشمند دوچرخه‌سواری جهان | ویژگی‌های شهر ۲۰ دقیقه‌ای در همسایگی ایران

   دوبی در آینده نه‌چندان دور میزبان یک لوپ به طول ۹۳ کیلومتر خواهد بود که با تمرکز بر اصول پایداری و هوشمند احداث می‌شود. کاربران لوپ قادر خواهند بود تنها طی یک بازه زمانی بسیار کوتاه تمام مسیر آن را طی کنند و خود را به مقصد برسانند. این پروژه به پیروی از طرح شهر ۲۰ دقیقه‌ای دبی اجرا خواهد شد و بهبود کیفیت زندگی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد. معماران لوپ ادعا کرده‌اند که امکان پیوند سه میلیون شهروند امارات از طریق دوچرخه را به روشی سالم در مسیر هوشمند جدید فراهم خواهند آورد.

  لوپ از فضایی برخوردار خواهد بود که در طول سال از نظر اقلیمی کاملاً مطلوب خواهد بود و دمای آن به طور هوشمند تنظیم می‌شود که این ویژگی، ساکنان بیشتری را به تردد از طریق پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری جذب خواهد کرد. در واقع، برنامه‌ریزان بزرگ‌ترین شهر امارات متحده عربی ادعا کرده‌اند که احداث لوپ از یک سو و اعمال سایر اقدامات از سوی دیگر، بیش از ۸۰ درصد از ساکنان سراسر شهر را تا سال ۲۰۴۰ به اتخاذ تردد سبز سوق خواهد داد.

  تصاویر | طولانی‌ترین مسیر هوشمند دوچرخه‌سواری جهان | ویژگی‌های شهر ۲۰ دقیقه‌ای در همسایگی ایران

  این افراد ادعا کرده‌اند که لوپ آینده حمل‌ونقل دوبی را از آن خود خواهد کرد چراکه مردم را در محیطی بسیار رضایت‌بخش و هوشمند به مقصد سفر خود هدایت می‌کند، ضمن این‌که در تسهیل تردد کارمندان و کارکنان در شهری با نرخ بالای کارآفرینی بسیار اثربخش خواهد بود.

   لوپ‌ها زیرساخت‌هایی برای انواع روش‌های حمل‌ونقل به شمار می‌رود که از فضاها و امکانات متعددی در مسیر خود برخوردار است و قابلیت استراحت، تفریح و حتی بهره‌مندی از خدمات مختلف را برای کاربران فراهم می‌آورد. به همین دلیل، تصور می‌شود که این زیرساخت‌ها در آینده، بخش اعظم فضاهای تردد شهری و برون شهری را به خود اختصاص دهد و همواره بر تعداد شهرنشینانی بیفزاید که تردد سبز نظیر استفاده از دوچرخه‌ها یا پیاده‌روی را برای عبور و مرور روزمره خود انتخاب می‌کنند.

  تصاویر | طولانی‌ترین مسیر هوشمند دوچرخه‌سواری جهان | ویژگی‌های شهر ۲۰ دقیقه‌ای در همسایگی ایران

  ایمنا  مطلب پیشنهادی

  طرح ترافیک ۴۰ ساله تهران نیازمند جراحی

  طرح ترافیک ۴۰ ساله تهران نیازمند جراحی

  سالهاست که مدیران شهری برای کنترل ترافیک و تسهیل در تردد طرح ترافیک را در معابر مرکزی تهران اجرایی می‌کنند، طرحی که حالا با گذشت چهار دهه از اجرای آن به لزوم بازبینی و تغییرات این طرح اشاره می‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *