نخستین سمپوزیوم و کارگاه بین‌المللی "بازآفرینی و تحلیل راهبردهای فضایی" » پایگاه خبری تحلیلی برزن نیوز
×

فهرست عناوین

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
نخستین سمپوزیوم و کارگاه بین‌المللی “بازآفرینی و تحلیل راهبردهای فضایی”

یکی از شاخه‌های علم معماری و شهرسازی که در دو دهه گذشته با پیشرفت در فرآیند مدل‌سازی دینامیک شهری و مطالعه رفتاری شهروندان رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است،  بحث نظریه و روش چیدمان فضا (Space Syntax) است.

بر این اساس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی با توجه به لزوم فراهم کردن بستر مناسب و آشنایی بیشتر متخصصان و پژوهشگران کشور (اساتید و دانشجویان) با این شیوه تحلیل و پیش‌بینی؛ و نیز به منظور بهره‌گیری از تجارب افراد و متخصصان سایر کشورها؛ بر آن شد تا نخستین سمپوزیوم و کارگاه کاربردی و آموزشی تخصصی بین المللی “بازآفرینی و تحلیل راهبردهای فضایی” را با نگاهی به مفاهیم و دغدغه‌های بومی کشور و با همکاری کشور پرتغال برگزار کند.

مخاطبان این کارگاه که به موضوع “مقدمه‌ای بر نظریه، متدولوژی و ابزارهای چیدمان فضا” اختصاص یافته است، شهرسازان و معماران، برنامه‌ریزان و طراحان شهری، طراحان منظر و محیط، متخصصان مرمت بنا و محوطه‌های تاریخی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و … هستند.

در این کارگاه دکتر محمد سعید ایزدی، استادیار دانشگاه بوعلی سینا همدان، پروفسور فرناندو موریرا داسیلوا، رئیس مرکز تحقیقات معماری، شهرسازی و طراحی  (CIAUD) پرتغال، پروفسورد فرانسیسکو سردورا، استادیار گروه‌های معماری، شهرسازی و طراحی دانشکده معماری دانشگاه لیسبون پرتغال سخنرانی می‌کنند.

به گزارش پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی، برای شرکت‌کنندگان در این کارگاه گواهینامه‌های بین‌المللی از مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی کشور پرتغال و گواهینامه معتبر جهاد دانشگاهی صادر خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی www.RASS2019.ir  مراجعه کنند یا با تلفن دبیرخانه سمپوزیوم به شماره ۰۲۱ ۷۱۰۵۳۹۵۹ یا ۰۲۱ ۶۶۹۷۰۹۱۷ تماس حاصل کنند.

تهیه و تنظیم: عباس سوری

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false