سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۴:۲۴ قبل از ظهر
 • کد خبر 16767
 • موتورسیکلت برقی | تحویل موتورها چند روزه است؟
  جواد شمس با بیان اینکه وام موتورسیکلت‌های برقی با کارمزد ۴ درصد و ۲۴ ماهه است، گفت: همچنین هیچ پولی نیز در ابتدا دریافت نمی‌شود. او با بیان اینکه در سال ۹۶، دانشگاه فردوسی مطالعه سیاهه انتشار آلودگی هوای مشهد را انجام داد که در آن سیاهه بیان شد بیشترین علت آلودگی هوای شهر مشهد مربوط به منابع متحرک یعنی خودروها بوده، توضیح داد: ۱۱.۵ درصد آن مربوط به موتورسیکلت‌ها است، این میزان برای اتوبوس‌ها زیر یک درصد است. شمس با بیان اینکه در مشهد ۴۵۰ هزار موتورسیکلت داریم، افزود: دولت در سال ۸۶ براساس قانون چهارم توسعه، استانداری‌ها و وزارت صمت را مکلف کرد که گسترش سیستم موتوربرقی را انجام دهند. این موضوع از همان زمان مغفول مانده بود. ما از ابتدای این دوره شروع به پیگیری این موضوع کردیم. شمس با بیان اینکه برای ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیلکت برقی اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی طی سه سال تامین کردیم، عنوان کرد: واگذاری موتورسیکلت‌ها را با همکاران شهرداری شروع کردیم که البته در قالب شهروندی است. مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد ادامه داد: از ابتدای هفته حمل ‌ونقل یعنی ۲۶ آذر، اکران عمومی موتورسیکلت‌های برقی شروع خواهد شد و شهروندان نیز می‌توانند از این شرایط استفاده کنند. او درباره شرایط دریافت وام نیز گفت: در زمینه تضامین نیز شرایط را بسیار تسهیل کردیم. در سیستم بانکی برای ۱۰۰ میلیون تومان باید سه ضامن وجود داشته باشد، اما برای این موضوع یک ضامن نیز پذیرفته است. اگر رده مشتری A باشد نیز نیازی به ضامن ندارد. موتورها پس از ثبت درخواست متقاضیان تا ۸ روز به آن‌ها تحویل داده خواهد شد. شمس گفت:متقاضیان با مراجعه به درگاه الکترونیک شهرداری مشهد، سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری یا بانک مهر ایران، اقدام به انتخاب موتور مورد نظر و ثبت درخواست خود می‌کنند و پس از مشخص شدن قیمت موتور، متقاضی به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شود. اگر تقاضا بیشتر شود و با بانک عامل برای تامین اعتبار بیشتری رایزنی کنیم، می‌توانیم تعداد موتورسیکلت‌ها را افزایش دهیم. او با اشاره به اینکه استفاده از موتوربرقی علاوه بر مباحث محیط زیستی، مزیت دیگری نیز دارد، عنوان کرد: ۹۰ درصد تصادف‌های منجر به مرگ با موتورسیکلت به دلیل سرعت بالای ۹۰ کیلومتر است اما این موتورها بیش از ۸۰ کیلومتر سرعت ندارند. در این پروژه تنها موضوع هوای پاک مطرح نیست، ایمنی نیز مدنظر است. شمس گفت: ما با شورا در حال رایزنی هستیم تا برای افرادی که شغل آن‌ها با موتور است، شرایط ویژه‌ای در نظر بگیریم و تسهیلات ویژه‌ای قائل شویم.

  پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی به شهروندان برای خرید موتورسیکلت برقی | تحویل موتورها چند روزه است؟

  جواد شمس با بیان اینکه وام موتورسیکلت‌های برقی با کارمزد ۴ درصد و ۲۴ ماهه است، گفت: همچنین هیچ پولی نیز در ابتدا دریافت نمی‌شود.

  او با بیان اینکه در سال ۹۶، دانشگاه فردوسی مطالعه سیاهه انتشار آلودگی هوای مشهد را انجام داد که در آن سیاهه بیان شد بیشترین علت آلودگی هوای شهر مشهد مربوط به منابع متحرک یعنی خودروها بوده، توضیح داد: ۱۱.۵ درصد آن مربوط به موتورسیکلت‌ها است، این میزان برای اتوبوس‌ها زیر یک درصد است.

  شمس با بیان اینکه در مشهد ۴۵۰ هزار موتورسیکلت داریم، افزود: دولت در سال ۸۶ براساس قانون چهارم توسعه، استانداری‌ها و وزارت صمت را مکلف کرد که گسترش سیستم موتوربرقی را انجام دهند. این موضوع از همان زمان مغفول مانده بود. ما از ابتدای این دوره شروع به پیگیری این موضوع کردیم.

  شمس با بیان اینکه برای ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیلکت برقی اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی طی سه سال تامین کردیم، عنوان کرد: واگذاری موتورسیکلت‌ها را با همکاران شهرداری شروع کردیم که البته در قالب شهروندی است.

  مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد ادامه داد: از ابتدای هفته حمل ‌ونقل یعنی ۲۶ آذر، اکران عمومی موتورسیکلت‌های برقی شروع خواهد شد و شهروندان نیز می‌توانند از این شرایط استفاده کنند.

  او درباره شرایط دریافت وام نیز گفت: در زمینه تضامین نیز شرایط را بسیار تسهیل کردیم. در سیستم بانکی برای ۱۰۰ میلیون تومان باید سه ضامن وجود داشته باشد، اما برای این موضوع یک ضامن نیز پذیرفته است. اگر رده مشتری A باشد نیز نیازی به ضامن ندارد. موتورها پس از ثبت درخواست متقاضیان تا ۸ روز به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.

  شمس گفت:متقاضیان با مراجعه به درگاه الکترونیک شهرداری مشهد، سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری یا بانک مهر ایران، اقدام به انتخاب موتور مورد نظر و ثبت درخواست خود می‌کنند و پس از مشخص شدن قیمت موتور، متقاضی به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شود. اگر تقاضا بیشتر شود و با بانک عامل برای تامین اعتبار بیشتری رایزنی کنیم، می‌توانیم تعداد موتورسیکلت‌ها را افزایش دهیم.

  او با اشاره به اینکه استفاده از موتوربرقی علاوه بر مباحث محیط زیستی، مزیت دیگری نیز دارد، عنوان کرد: ۹۰ درصد تصادف‌های منجر به مرگ با موتورسیکلت به دلیل سرعت بالای ۹۰ کیلومتر است اما این موتورها بیش از ۸۰ کیلومتر سرعت ندارند. در این پروژه تنها موضوع هوای پاک مطرح نیست، ایمنی نیز مدنظر است.

  شمس گفت: ما با شورا در حال رایزنی هستیم تا برای افرادی که شغل آن‌ها با موتور است، شرایط ویژه‌ای در نظر بگیریم و تسهیلات ویژه‌ای قائل شویم.

  ایسنا  مطلب پیشنهادی

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  آمادگی تهران در مقابل زلزله چقدر است؟

  علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد وضعیت آمادگی تهران در مقابل زلزله احتمالی گفت: تهران کلان‌شهری است که جمعیت شب‌خواب آن حدود ۱۰ میلیون نفر است و در روز‌ها جمعیت این کلان‌شهر حتی به ۱۴ میلیون نفر نیز می‌رسد و در عین حال تهران، شهری با پیچیدگی‌های خاصی است که اتفاقا در مجاورت گسل نیز گسترش یافته و این در حالی است که عمده شهر‌ها در فاصله با گسل‌ها توسعه می‌یابند، اما تهران در مجاورت با گسل‌های بزرگی است که توان لرزه‌خیزی بزرگ تا هفت ریشتر را هم دارند.

  یک دیدگاه

  1. وام خرید موتور سیکلت، یک فرصت عالی برای دانشجویان و افراد جوان است که به دنبال وسیله‌ای همراه و مقرون به صرفه برای تردد هستند. این وام می‌تواند به شما کمک کند تا به آسانی موتور سیکلت خود را خریداری کنید و به راحتی در مسیر تحصیل و کارتان پیشرفت کنید.چند محصول خوب دیگر هم معرفی میکنم:
   محصولات پر فروش

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *